STA novice / Meta bo maja začela označevati vsebine, ustvarjene z umetno inteligenco
petek, 5.4.2024
San Jose, 05. aprila (STA) - Ameriški tehnološki velikan Meta bo maja začel označevati vsebine, ustvarjene z umetno inteligenco, so danes sporočili iz družbe. S tem bodo poskušali pomiriti strahove uporabnikov in vlad glede tveganj, ki jih predstavljajo t. i. deepfake vsebine oziroma globoki ponaredki, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Med deepfake vsebine sodijo slike, videoposnetki ali zvočni posnetki, ki so s pomočjo umetne inteligence ustvarjeni tako prepričljivo, da jih slehernik ne prepozna kot umetno ustvarjene.
Meta se je odločila, da tovrstnih vsebin, ki sicer ne kršijo drugih pravil njenih storitev, ne bo več odstranjevala, temveč jih bo označevala z oznako "Izdelano z umetno inteligenco". S tem se bo izognila posegom v svobodo govora. Enak znak naj bi uporabljala tudi Google in OpenAI.
Poleg tega bo Meta z drugo vidno oznako označevala tudi vsebine, za katere obstaja veliko tveganje, da zavajajo javnost.
Februarja je nadzorni odbor tehnološkega velikana zahteval, da družba zaradi velikega napredka umetne inteligence prenovi svoj način moderiranja vsebin. S tem naj bi okrepili prizadevanja v boju proti zlorabi platform, ki jih poganja umetna inteligenca, z dezinformacijami, zlasti v luči jesenskih predsedniških volitev v ZDA in volitev drugod po svetu, navaja AFP.
Zadnje novice
-
Varuh ugotavlja sistemske kršitve denacionalizacijskih zadev
12.5.2026 -
Sindikati zagnali zbiranje prvih podpisov za referendum o interventnem zakonu
12.5.2026 -
SDS z največ predsedniškimi mesti v delovnih telesih DZ (tabela)
11.5.2026 -
Nova generalna sekretarka DZ Špela Ocvirk
11.5.2026 -
V DZ po ustanovitvi delovnih teles imenovali njihove predsednike in podpredsednike (seznam)
11.5.2026 -
Nataša Avšič Bogovič iz Svobode izvoljena za podpredsednico DZ (dopolnjeno)
11.5.2026 -
Cena bencina in dizla s torkom nespremenjena
11.5.2026 -
Nataša Avšič Bogovič iz Svobode izvoljena za podpredsednico DZ
11.5.2026 -
Zagorc: Ustavno sodišče bi lahko dopustilo izvedbo zakonodajnega referenduma o interventnem zakonu
11.5.2026 -
DZ ustanovil parlamentarna delovna telesa
11.5.2026 -
DZ potrdil interventni zakon za razvoj Slovenije
11.5.2026 -
Svet EU z dogovorom glede programa Erasmus+ za naslednje proračunsko obdobje
11.5.2026