četrtek, 30.10.2025
Ljubljana/Bovec, 30. oktobra (STA) - Državna revizijska komisija je zahtevek za revizijo, ki ga je septembra vložil neizbrani ponudnik za izdelavo projektne dokumentacije za oživitev in prenovo smučišča Kanin, zavrnila kot neutemeljen, izhaja iz objave na njenih spletnih straneh. Občina Bovec ima tako zeleno luč za podpis pogodbe z izbranim izvajalcem.
V zahtevi za revizijo je podjetje Arhitektura Jure Kotnik z Raven na Koroškem Občini Bovec očitalo nepravilnosti v postopku. Po trditvah podjetja je občina dražjemu ponudniku, podjetju SKA Projekt iz Kranja, omogočila dopolnitev ponudbe, njih pa k dopolnitvam ni pozvala.
Občinski svetnik in vodja delovne skupine za Kanin Danijel Krivec je takrat za Primorske novice pojasnil, da je Arhitektura Kotnik predložila dve ponudbi z dvema različnima cenama, kar po zakonu ni dopustno.
Po zavrnitvi revizijskega zahtevka je Krivec v sredo za časnik napovedal, da bodo takoj po praznikih začeli priprave na podpis pogodbe z izbranim izvajalcem. "Pomembno je, da smo v postopku naredili korak naprej, saj je to pozitiven signal tako za državo, ki je obljubila pomoč, kot za zasebne vlagatelje," je poudaril.
"Ob koncu leta bi lahko že imeli izhodišča. Treba se je sicer zavedati, da gre tu za nadomestne gradnje. Prostorsko smo omejeni, a lahko pridemo do sodobnih rešitev, ki bodo Kanin pozimi in poleti spet naredile privlačen za turistični obisk," je dodal.
Izdelava projektne dokumentacije za oživitev Kanina obsega dokumentacijo za novo žičnico iz Bovca na Kanin, nadomestno sedežnico za odsluženo na smučišču Veliki Graben, obnovo in okrepitev električne oskrbe Kanina (tudi za potrebe zasneževanja) ter za rekonstrukcijo restavracije.
Nova dostopna žičnica bo morala biti odporna na mnogo močnejši veter, kot je bila prejšnja. Meja je postavljena pri 25 metrih na sekundo. Hitrost dostopa do vrha gore bo s 40 prepolovljena na 20 minut.
Druga in predzadnja postaja žičnice bosta premaknjeni - prva za približno 200 nadmorskih metrov višje, kjer bo tudi s smučmi dostopna po gozdni cesti iz doline Krnica, druga pa bo bolj odmaknjena od sten, iz katerih padajo plazovi in od strmega pobočja tik nad postajo, kar bo povečalo varnost.
Izbor pripravljavca projektne dokumentacije je eden od pomembnih korakov na poti k obnovi edinega slovenskega visokogorskega smučišča in ureditvi novega kaninskega gorsko-turističnega centra. Bistveni element pa je financiranje. Država je pripravljena vložiti do 30 milijonov evrov v novo krožno kabinsko žičnico na Kanin, mora pa občina do sredine prihodnjega leta pridobiti pravnomočno gradbeno dovoljenje in ga prenesti na državo.
Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja
Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija
T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si
PONUDBA
Predstavitev portala
Zakonodaja
Sodna praksa
Strokovne publikacije
Komentarji zakonov
Zgledi knjiženj
Priročniki
Obveščanja o zakonodajnih novostih
TFL AI
TFL IZOBRAŽEVANJA
TFL SVETOVANJE
TFL BREZPLAČNO
Brezplačne storitve
Preizkusite portal TFL
E-dnevnik Lex-Novice
E-tednik TFL Glasnik
Dodatni članki